Poznaj behawiorystę

Anna Przybylska
Anna Przybylska
Status
Dyplomant
Tytuł
Dyplomant
Miejsce pracy
Poznań i okolice
Telefon
601739456
Specjalizacja
pies, kot,

O mnie

Jestem Dyplomowanym Behawiorystą zwierzęcym COAPE jak również Instruktorem Szkolenia Psów. Moja wiedza teoretyczna i praktyczna wynika z wielu zakończonych szkoleń i kursów, dzięki którym mogę praktykować zarówno jako behawiorysta, jak i trener – zarówno poprzez codzienną pracę z psami w hotelu bezkojcowym, jak również podczas indywidualnych konsultacji behawioralnych czy trenerskich. Od 2012 roku moje życie jest mocno związane ze zwierzętami, których stale się uczę i stale dokształcam się w zakresie próby polepszenia komunikacji z nimi. Jestem doktorem nauk o ziemi, autorką 35 publikacji, właścicielką 3 suk, 5 kotów :-) W chwili obecnej największymi osiągnięciami zawodowymi są 3 marki: Hotel Psi Zakątek, Fundacja Psi Zakątek i Psie i Kocie Sprawy.

Moje publikacje

  • W oczekiwaniu na szczeniaka

    Będziemy mieć szczeniaczka! To radosna nowina dla dorosłych, ale chyba przede wszystkim dzieci. Większość przyszłych właścicieli nie do końca zdaje sobie sprawę z tego, jakie konsekwencje zmiany rytmu życia niesie pojawienie się nowego członka rodziny. Bo nowy zwierzak to nie tylko blaski, ale to również cienie. To obowiązki. To psie potrzeby, które trzeba zrealizować, bo gdy tak się nie stanie, pojawiają się problemy behawioralne. Problemy w zachowaniu, które trudniej naprawiać niż zapobiegać. Generalnie, zdecydowanej większości problemów udało by nam się uniknąć, gdybyśmy znali psie potrzeby i je realizowali. Bo pies to nie tylko zabawka, to nie tylko przytulanka, to żywy organizm i każdy jest inny, każdy indywidualny i każdy zróżnicowany, ale równocześnie potrzebujący nie tylko miłości, ale przede wszystkim tego, abyśmy mu umożliwili bycie psem.

     

    Dlatego dzisiaj troszkę nie tyle o psich potrzebach, ale właśnie o tych cieniach i blaskach, o obowiązkach, o tym, co pośrednio wpływać już zaczyna na realizację psich potrzeb, o tym, co pomoże nam podjąć decyzję, czy faktycznie jesteśmy gotowi na szczeniaka.

    Pojawienie się szczeniaka w domu to nasza odpowiedzialność za jego zdrowie i dobrostan. Dlatego należy usiąść ze wszystkimi domownikami i ustalić listę rzeczy, podział obowiązków w oczekiwaniu na psa. Przygotowując listę obowiązków należy wydzielić minimum 6 kategorii działań. Ja jestem zwolennikiem spisywania takich kontraktów, gdyż pamięć ludzka jest ulotna, natomiast taki spis będzie pomocny w razie występowania jakiś problemów.

  • Jak wprowadzić psa do domu, gdzie króluje kot

    Do tej pory najczęstszym sposobem określenia nieprzyjacielskich międzyludzkich stosunków było używanie sformułowania – żyć jak pies z kotem – niezależnie czy pod jednym dachem, czy też nie. Kiedyś zdecydowanie posiadacze zwierząt dzielili się na psiarzy i na kociarzy, jednak coraz częściej można zaobserwować chęć nie tylko chęć, ale przede wszystkim dążenia do posiadania zarówno psa, jak i kota. Co oznacza również, że ważne jest dla wszystkich domowników, zarówno dwu jak i czworonogich, aby te relacje były zdrowe.


    Kot i pies może być cudownym kompanem do zabaw i wspólnego życia, ale stanie się tak jedynie pod warunkiem, że nauczymy je koegzystować w sposób bezpieczny i bezproblemowy dla obojga, co w konsekwencji przeniesie się na nasze wspólne relacje ze zwierzętami. W pierwszej kolejności najważniejsze jest zrozumienie tego, że psi i koci język to dwa odrębne sposoby porozumiewania się. Koty i psy mają różne potrzeby w zabawie i dopóki one nie zrozumieją – a nasza w tym rola – aby proces ten przebiegł jak najszybciej – będzie dochodziło do nieporozumień w ich relacji.

  • Jak zapewnić psu jego fundamentalne potrzeby?

    Jak zapewnić psu jego fundamentalne potrzeby?

     

    Pies to nie tylko przytulanka. Nie powinniśmy się w jego posiadaniu kierować tylko tym, czego my potrzebujemy, ale przede wszystkim tym co potrzebuje pies. I wówczas dokonać analizy, czy faktycznie jesteśmy w stanie spełnić jego potrzeby, czy będzie z nami szczęśliwy, czy potrzeba posiadania psa to chwilowa fanaberia.

     

    Obowiązkiem każdego opiekuna jest nie tylko zapewnienie realizacji podstawowych potrzeb fizycznych (fizjologicznych) ale również psychicznych (emocjonalnych), których spełnienie będzie warunkowało dobrostan tych zwierząt.

     

    Psy funkcjonując z człowiekiem przez tysiące lat wypracowały sobie swoje zachowania, które są niezbędne do ich przetrwania. I mimo procesowi udomowienia, potrzeb tych nie można bagatelizować, to ich spełnienie powoduje, że psy nadal pozostaną psami. Niezależnie od rasy, wielkości, wieku psa potrzeby zawsze są takie same, jedynie ich natężenie w miarę funkcjonowania i cyklu życia psa mogą się zmieniać. Dlatego najważniejsze jest mieć świadomość psich potrzeb. A do czego doprowadza nieświadomość? Do telefonów w rodzaju: mam 3-miesięcznego szczeniaka, on gryzie wszystko i jeszcze sika na podłogę, mój pies chwyta nas za nogawki, mój pies nagle przestał wchodzić po schodach i wiele wiele innych, które właśnie wynika z nieznajomości tego co pies potrzebuje, z niewiedzy czym jest etogram. 

Moje osiągnięcia

Moje zdjęcia

  • Praca z dziećmi w Domu Dziecka
  • Wystąpienia w szkoleniach Pet Bussines
  • Ja na luzie
  • praca z psami
  • moje suki

Moje filmy