Sevane Nowok
Behawiorystka COAPE


Opis


Cześć, nazywam się Sevane.

 

W latach 2018-2020 byłam aktywnym wolontariuszem oraz administratorem fundacji Animals in Need Foundation Gibraltar - AINF. To organizacja charytatywna z siedzibą na Gibraltarze, która na co dzień współpracuje ze schroniskiem „Prodean Animal Shelter” w mieście La Linea de la Concepcion w Hiszpanii, gdzie znajduje się około 600 psów. Jako członek zespołu fundacji współpracowałam z innymi administratorami nad procesem adopcji psów na terenie Europy.

 

W Hiszpanii pracowałam jako petsitter: indywidualnie prowadziłam na co dzień aktywności kilku psów oraz opiekowałam się kotami w domu opiekunów.

 

Po powrocie do Polski ukończyłam kurs dyplomowy COAPE Polska nadający brytyjskie kwalifikacje behawiorysty zwierząt towarzyszących. W marcu 2024 roku ukończyłam ,,Kurs zaawansowany dla behawiorystów psów", pod okiem dr wet. Martyny Woszczyło. Stale się dokształcam biorąc udział w webinarach i szkoleniach.

 

Jestem aktywnym członkiem Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE - CAPBT. Współtworzę, promuję i wspieram ogólnopolską akcję #przemoctoniepomoc, co oznacza, że w swojej pracy nie wykorzystuję narzędzi oraz metod awersyjnych.

 

Pracuję w szkole Edu-Canis behawioryści razem z Barbarą Szczygieł oraz Jarosławem Stańczyk, gdzie prowadzę konsultacje behawioralne, zajęcia indywidualne i grupowe dla psów. Szkoła mieści się w Katowicach, przy ulicy Kornasa 26.

 

Od 2022 roku jestem wolontariuszką w schronisku dla bezdomnych zwierząt Psitulmnie w Zabrzu.

 

Praktyka w schronisku oraz teoria z kursów dają mi rzetelne fundamenty do tego, aby pomagać opiekunom budować ich relacje ze swoimi psiakami.