Magdalena Michałek
- Status: Dyplomant
- Email: piesekmanu@gmail.com
- Telefon: 664176362
- Obszar pracy: Polska (Województwo śląskie)
Opis
Cześć, nazywam się Magdalena Michałek. Jestem psycholożką, behawiorystką, instruktorką noseworku i wiceprezeską Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE.
Co mnie wyróżnia
Połączenie doświadczenia psycholożki i behawiorystki umożliwia mi skuteczne wsparcie psów i ich opiekunów. To przekłada się na wyniki moich podopiecznych – kluczem do sukcesu jest zadbanie nie tylko o dobrostan psa, ale też jego człowieka.
Opiekun psa mierzy się z wieloma wyzwaniami. Zwiększająca się świadomość na temat życia z psem daje nam większe możliwości. Bywa też jednak nierzadko źródłem presji i dezorientacji. Gdy do tego dochodzą opinie innych osób, pojawiają się stres i bezradność. Znasz to uczucie?
To nie musi tak wyglądać, zaufaj mi. Pomogę Tobie i Twojemu psu.
Jak pracuję z Twoim psem
W mojej pracy szczególny nacisk kładę na:
· komunikację – czy wiesz, że nasze psy codziennie wysyłają nam kilkadziesiąt komunikatów? „Rozmowa” opiekuna z psem jest podstawą budowania relacji i wprowadzenia skutecznych zmian. Nauczę Cię języka Twojego psa,
· kooperację – czujesz się dobrze ze świadomością, że możesz podejmować decyzje? Twój pies też tego potrzebuje! Trening kooperacyjny, który wykorzystuję w pracy z psami, pozwala budować im poczucie decyzyjności. To bezpośrednio wpływa na zaufanie do opiekuna i chęć współpracy,
· podmiotowe traktowanie psów – bo kto zna lepiej potrzeby psów, niż one same? Naszą rolą jest je w tym wspierać, nie odbierać im całkowicie decyzyjność. Pewny siebie pies nie będzie chciał Cię zdominować, on stanie się Twoim najlepszym partnerem,
· stosowanie potwierdzonych naukowo i etycznych metod – bo w pracy z Tobą i Twoim psem nie ma miejsca na eksperymenty. Na zadawanie bólu również.
W jakich tematach Ci pomogę
Skontaktuj się ze mną, jeśli masz już psa i chcesz:
· dostać indywidualne wsparcie, dopasowane do Ciebie i Twojego psa,
· pomóc Twojemu psu w trudnościach i zaburzeniach zachowania, np. lękliwości, agresji względem ludzi i zwierząt, zaburzeniach separacyjnych,
· nauczyć się psiej komunikacji od podstaw,
· dowiedzieć się, jak najlepiej realizować potrzeby Twojego psa,
· wypracować podstawy Waszego codziennego życia, np. chodzenie na luźnej smyczy, przywołanie, spokojne mijanie się z innymi psami,
· zadbać o podstawy życia ze szczeniakiem – od socjalizacji i habituacji, czyli przyzwyczajenia psiaka do tego, co go otacza, po podstawowe zasady Waszej współpracy,
· podszlifować podstawowe elementy posłuszeństwa, np. siadanie, zostawanie, odpoczywanie w ruchliwych miejscach,
· zapanować nad łowieckimi zapędami Twojego pupila,
· nauczyć się nowych umiejętności, które pozwolą Wam wspólnie spędzać czas, np. noseworku – dojadę do Was na indywidualne zajęcia,
· dostać wsparcie w zakresie wycofania stosowanych wcześniej metod awersyjnych (kolczatka, dławik, obroża elektryczna) – przemoc to nie pomoc,
· porozmawiać o tym, jak w życiu z psem możesz zadbać również o swoje potrzeby, jako opiekuna.
Dopiero rozważasz zaproszenie psa do swojego życia? Śmiało, odezwij się do mnie :) Podzielę się z Tobą moim doświadczeniem w zakresie:
· doboru psa – od wieku, przez płeć, po rasę,
· miejsca, w którym warto szukać – zarówno w schronisku, jak również w hodowlach,
· przygotowania siebie (i ewentualnych domowników) na pojawienie się psa,
· wprowadzenia nowego członka rodziny, jeśli masz już inne zwierzę,
· przygotowania podstawowej wyprawki,
· zaplanowania dalszych kroków w Waszej codzienności.
Pracuję z psami bez wyjątków – ze szczeniakami, psami dorosłymi i psimi seniorami. Mam doświadczenie w pracy z psami po adopcji. Pracuję z psami wykazującymi agresję względem ludzi i psów.
Sposób współpracy i jej czas zawsze dobieram indywidualnie – w zależności od Waszych oczekiwań i możliwości.
Konsultacje prowadzę w języku polskim, angielskim lub śląskim.
Chcesz upewnić się, że Wam pomogę? Skontaktuj się ze mną, porozmawiajmy o Waszych potrzebach :)
W czym Ci nie pomogę
Nie pomogę, jeśli chcesz:
· korzystać z metod awersyjnych (kolczatka, dławik, obroża elektryczna). Jestem przeciwniczką stosowania metod, którymi świadomie wyrządza się krzywdę psu, zadając ból i wywołując w nim lęk,
· zależy Ci jedynie na wytresowaniu posłusznego psa, a nie na zbudowaniu z nim relacji.
Nie prowadzę również konsultacji online.
Działalność internetowa
Interesuje Cię, jak pracuję na co dzień? Bardzo mi miło! :)
Zajrzyj na moje media społecznościowe – prowadzę profil o nazwie Piesek Manu na Instagramie. Znajdziesz tam urywki z mojej codziennej pracy oraz ogrom darmowej, solidnej dawki wiedzy.
Możesz też skorzystać z oferty moich webinarów i szkoleń. Przygotowałam liczne materiały, na przykład o:
· nauce przywołania,
· wprowadzeniu drugiego psa do Waszego życia,
· życiu z psem reaktywnym,
· podłożach psiej agresji,
· pracy z psem lękliwym,
· pracy z psami w schroniskach, w ramach wolontariatu.
Jestem też autorką internetowego kursu noseworku od podstaw, w którym przez 12 tygodni możesz liczyć na moje indywidualne wsparcie.
Szczegóły znajdziesz w moich mediach społecznościowych. Możesz też napisać do mnie bezpośrednio – porozmawiajmy o tym, czy dany produkt jest dla Ciebie :)
Moje doświadczenie zawodowe
Moja przygoda z psami rozpoczęła się w 2007 roku, gdy zostałam wolontariuszką w schroniskach dla zwierząt:
· najpierw w Rudzie Śląskiej, mieście z którego pochodzę,
· a od 2021 roku w „Psitulmnie” w Zabrzu.
W 2010 roku ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach broniąc pracy magisterskiej pt. „Czynniki różnicujące sytuacyjną ocenę stresu na przykładzie właścicieli psów”. Przez kolejnych 12 lat pracowałam z młodzieżą, jednocześnie rozwijając psią pasję.
Ukończyłam wiele kursów i szkoleń, zaczynając od kursu dyplomowego COAPE w 2018 roku i kursu licencjonowanego instruktora Nosework Polska w 2023 roku, a także szkolenia i kursy z zakresu:
· farmakoterapii behawioralnej
· pracy z psami agresywnymi, lękliwymi i reaktywnymi,
· komunikacji psów,
· pracy z zaburzeniami separacyjnymi,
· treningu kooperacyjnego i integracji sensorycznej,
· zastępczego treningu łowieckiego,
· motywacji w szkoleniu,
· ... i wiele innych.
Od 2020 roku jestem wykładowczynią na I i II roku kursu dyplomowego COAPE, prowadząc wykłady z zakresu komunikacji, szkolenia psów oraz współpracy z klientem, a także warsztaty pracy behawiorysty w schronisku dla zwierząt.
Jestem zapraszana do wystąpień na konferencjach naukowych, w programach i artykułach popularnonaukowych, a nawet do Psich Sucharków.
Udzielam się również charytatywnie prowadząc szkolenia dla wolontariuszy w schroniskach, dla młodzieży w Śląskich szkołach oraz dla dorosłych m.in. dla Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Cieszynie, czy Centrum Rozwoju Rodziny w Zabrzu.
Poznajmy się lepiej
Najważniejszą rolą w moim życiu jest bycie opiekunką dwóch wspaniałych psów: kundelka Manu i kooikerhondje BBiego.
Pasjonuję się psią fotografią, łapiąc niepozowane chwile razem.
W wolnym czasie uciekam do odległej galaktyki Star Wars lub zanurzam się w lekturze fantasy.