Beata Węgrzyn
logo Beata Węgrzyn


Opis

Nazywam się Beata Węgrzyn i jestem dyplomowaną specjalistką terapii zachowania zwierząt towarzyszących DipCABT oraz członkinią Stowarzyszenia Trenerów i Behawiorystów COAPE (CAPBT Polska). Od kilku lat pracuję jako wolontariuszka w warszawskim Schronisku Na Paluchu, gdzie pomagam w opiece i socjalizacji zwierząt, a także prowadzę procesy adopcyjne. 

Uczestniczyłam w licznych szkoleniach, w tym okołozawodowych tj. np. dotyczących pierwszej pomocy przedweterynaryjnej. Posiadam również doświadczenie w organizacji spotkań edukacyjnych na temat dobrostanu zwierząt. Stale poszerzam swoją wiedzę w zakresie behawioryzmu, biologii i fizjologii psów i kotów. Obecnie studiuję Zoofizjoterapię w Prywatnym Centrum Kształcenia Zawodowego w Warszawie. 

 

W terapii behawioralnej wykorzystuję jedynie pozytywne sposoby pracy ze zwierzęciem. Nie uznaję przemocy oraz awersyjnych metod treningowych. Pomagam opiekunom budować z ich czworonożnymi przyjaciółmi wyjątkowe relacje, oparte na zaufaniu i zrozumieniu potrzeb. Moi klienci najczęściej zwracają się do mnie z prośbą o pomoc w eliminacji niepożądanych zachowań separacyjnych, zaburzeń lękowych, obrony zasobów, reaktywności zwierzęcia, czy agresji. Każdy przypadek jest inny i do każdego podchodzę indywidualnie. W ocenie zachowania stosuję model MHERA – kompleksowe narzędzie, które pomaga koncentrować się na przeżywanych przez zwierzę emocjach. Następnie dopasowuję terapię do możliwości zarówno zwierzęcia, jak i opiekuna. 

UWAGA: Terapia zwierząt adoptowanych ze schronisk, przytulisk i fundacji objęta jest 20% zniżką.