Magdalena Malec
dr inż.
logo Magdalena  Malec dr inż.


Opis

Canislandia to przestrzeń, w której najważniejsze są zwierzęta. W naszej pracy z psami zawsze zależało nam na tym, aby nasze relacje oparte były na zrozumieniu i zaufaniu, a nie na przemocy i strachu. Podstawą filozofii naszej działalności jest praca z psami i ich opiekunami w centrum, której znajduje się komunikacja i więź. Bliski kontakt ze zwierzętami daje nam niepowtarzalną okazję uczenia się i poznawania ich przez całe nasze wspólne życie.

W działającym od 2012 roku w Krakowie i od 2019 roku również w Kielcach, Centrum Terapii Zachowania Zwierząt – Canislandia (www.canislandia.net), pomagamy rozwiązywać problemy związane z zaburzeniami zachowania zwierząt  towarzyszących (psy i koty), prowadzimy szkolenia indywidualne dla psów, organizujemy treningi canicrossu i dogtrekkingu zarówno dla opiekuna, jak i psa. Oprócz tego oferujemy spacery z psem na terenie Krakowa, a jeżeli z jakiś powodów opiekun nie może trenować ze swoim psem wyręczymy go w tym i zabierzemy na wspólne bieganie.

Najnowszym efektem naszej pracy są webinary i szkolenia online, które już w krótce zagoszczą na stałe do oferty Canislnadii.

Magdalena Malec - dr inż. nauk rolniczych, behawiorysta zwierząt, instruktorka szkolenia psów, specjalistka psiej rekreacji - dogtrekking oraz canicross, pracownik naukowy Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Autorka i tutor kursu "Dogtrekking Rekreacyjny" oraz tutor kursu "Think dog". Współorganizatorka "I Babskiego Dogtrekkingu"  oraz  Amatorskich Zawodów w Dogtrekkingu – Myślenice - 2013.  Członek Stowarzyszenia Behawiorystów i Trenerów COAPE. Właścicielka firmy Canislandia  (canislandia.net).

-        autorka kilkudziesięciu artykułów popularno-naukowych dotyczących m.in. tematyki etologii – dostępnych na platformach internetowych oraz w czasopismach o tematyce szkolenia i behawioru psów.

-        obecne zainteresowania naukowe są ściśle związane z etologią psowatych (psy i wilki). Obecnie prowadzone badania dotyczą:

·       wpływu hałasu i degradacji soundscape na przestrzenne rozmieszczenie wilczych rodzin w Puszczy Świętokrzyskiej i Lasach Niekłańskich, dystrybucji hałasu w obrębie ich terytoriów oraz próba użycia tych danych do analiz wykorzystania dostępnego habitatu przez wilki. 

·       dostosowanie miejskiej przestrzeni do potrzeb zwierząt towarzyszących w tym psów i kotów (m.in. lokalizacja, projektowanie psich parków) itp.

-         Tutor kursu korespondencyjnego „Think Dog – tajniki zachowania i szkolenia psów”, współorganizatorka I Babskiego Dogtrekkingu oraz amatorskich zawodów w dogtrekkingu Od 2009 w ramach swojej praktyki (Canislandia) zajmuje się terapią zachowania zwierząt towarzyszących oraz prowadzi szkolenia i treningi z zakresu posłuszeństwa oraz rekreacyjnego dogtrekkingu i canicrossu. Prywatnie opiekunka 18 letniej suczki Zmorki i 13 letniej kotki Czupurki. Natomiast nieżyjący już  syberian  husky o imieniu Uzi,  stał się „natchnieniem” i motorem wielu zmian zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Zainteresowania poza zawodowe - część z nich łączy się z ściśle z pracą :-) – najważniejsze z nich to: ekologia, etologia psowatych, sport (turystyka górska, biegi górskie, narciarstwo alpejskie,  skitouring, windsurfing).